مقایسه کولر گازی معمولی با کولر گازی اینورتر

دوشنبه 8 شهريور 1395
12:52
زهرا مرزبان

مقایسه کولر گازی معمولی با کولر گازی اینورتر

کولر گازی وسیله ای برای سرمایش و گاها گرمایش است و امروز طرفداران زیادی پیدا کرده است. با گسترش علم و تکنولوژی افراد تمایل بیشتری به استفاده از وسایل با فناوری پیشرفته تر دارند. کولر گازی دارای انواع مختلف ( کولر گازی ایستاده ، کولر گازی پنجره ای ، کولر گازی پرتابل و اسپیلت ) با برند های متفاوتی چون کولر گازی هیتاچی ، کولر گازی ال جی ، کولر گازی ایر جنرال و غیره است.. از نظر ساختاری نیز کولر گازی معمولی و کولر گازی اینورتر وجود دارد. تفاوت کولر گازی معمولی و کولر گازی اینورتر در قیمت، کارایی و مصرف انرژی کولر گازی است.

قیمت کولر گازی از نوع اینورتر به مراتب گران تر از کولر گازی معمولی است. در مقابل مصرف انرژی کولر گازی اینورتر به دلیل کاربرد کمپرسور دور متغیر بسیار کمتر از کولر گازی معمولی است. زیرا دیگر نیازی به خاموش و روشن کردن کمپرسور به منظور حفظ تعادل دمای محیط وجود ندارد در نتیجه میزان مصرف برق زیادی که در هنگام شروع به کار (استارت) کمپرسور مصرف می شود، در کولر گازی اینورتر حذف می شود.

یکی دیگر از تفاوت های این دو نوع کولر گازی در تعمیر و بازسازی کولر گازی است. کولر گازی اینورتر در صورت نیاز به تعمیر، هزینه زیادتری را نسبت به کولر گازی معمولی در بر خواهد داشت زیرا تعمیر این نوع کولر گازی نیاز به افراد متخصص در این زمینه دارد.

از سایر تفاوت های بین کولر گازی معمولی و کولر گازی اینورتر می توان نام برد تفاوت در سرعت سردسازی و تولید هوای سرد است که در کولر گازی از نوع اینورتر به مراتب بیشتر از کولر گازی معمولی است.

در نتیجه می توان گفت با اینکه در هنگام خرید کولر گازی ، قیمت کولر گازی اینورتر بیشتر از کولر گازی معمولی است اما این ما به تفاوت بین دو کولر گازی در هزینه های مصرفی آن سرشکن می شود.


[ بازدید : 149 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کولر گازی | خرید کولر گازی | اسپیلت | قیمت کولر گازی است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب انجام پروژه های دانشجویی مجله اینترنتی دلنا ثبت شرکت ثبت برند نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه
بستن تبلیغات [X]